Про Фонд
Про фонд
Благодійний фонд «Волонтерська спілка ПОРУЧ» — це спільнота, яка об’єднує однодумців задля допомоги внутрішньо переміщеним особам (ВПО), людям у зоні бойових дій та іншим постраждалим від війни. Ми створили простір, де кожен відчуває себе своїм серед своїх, де є можливість реалізувати свої ідеї та отримати всебічну підтримку.
Основна місія фонду — підтримати всіх, хто постраждав від війни, надаючи гуманітарну допомогу, організовуючи освітні та творчі програми, сприяючи соціалізації та професійній орієнтації. Фонд активно працює в напрямах гуманітарної допомоги, психологічної підтримки та розвитку культури волонтерства в Україні.
Основні напрями:
1. Допомога ВПО та їхня інтеграція.
Ми сприяємо адаптації та інтеграції внутрішньо переміщених осіб в Україні, надаючи консультації з питань освіти, працевлаштування, соціальної та психологічної підтримки. Наші програми допомагають людям адаптуватися до нових реалій, знайти роботу та відчути себе частиною нових спільнот. У рамках цього напряму також працює проєкт «Голоси ВПО», який допомагає переселенцям через лекції, екскурсії, творчі та спортивні заходи.
2. Дитячий інтеграційний центр ПОРУЧ-SPACE.
Ми відкрили інтеграційний центр для дітей ВПО, де вони можуть безкоштовно відвідувати гуртки й курси з творчості та професійної орієнтації. Тут діти розвивають свої здібності в ІТ, журналістиці, медіамистецтвах, вокалі тощо. Понад 5612 дітей отримали доступ до якісної та цікавої освіти. Ми також організовуємо екскурсії, де діти можуть побачити різні професії зсередини, що допомагає їм краще адаптуватися та обрати свій майбутній шлях. Проєкт реалізується за підтримки партнера Агентства ООН у справах біженців в Україні (УВКБ ООН)
- ПОРУЧ-ФЕСТ та дитячі табори:
Ми організовуємо дитячі фестивалі ПОРУЧ-ФЕСТ і табори, де діти не лише відпочивають, але й соціалізуються, здобувають нові навички та отримують психологічну підтримку. За час існування фонду проведено 6 фестивалів і 4 зміни дитячого табору, що допомогли багатьом дітям відчути себе частиною нової спільноти.
- SAFE-ПРОСТІР:
Проєкт спрямований на створення безпечних просторів для арттерапії в бомбосховищах у зоні бойових дій. Це місце, де діти можуть отримати психологічну допомогу та займатися творчістю, що допомагає їм впоратися з травмами війни. Наразі відкрито 3 таких безпечних простори.
3. Гуманітарні місії:
Наші волонтери щомісяця виїжджають до зон бойових дій, доставляючи продовольчу та непродовольчу допомогу родинам, які живуть на лінії фронту. За час діяльності фонду було проведено 56 гуманітарних місій та доставлено 1,668,000 кг гуманітарної допомоги. Ми забезпечуємо базові потреби — привозимо їжу, одяг, засоби гігієни, а також допомагаємо відновлювати інфраструктуру, обладнуючи бомбосховища та відбудовуючи зруйновані будинки.
У зонах бойових дій ми піклуємося не тільки про людей, але й про покинутих тварин. Ми встановили 100 автоматичних годівничок та передали 50,000 кг корму для тварин, які залишились без людської опіки.
4. Культура волонтерства та благодійності:
Фонд активно розвиває культуру волонтерства та благодійності в Україні, залучаючи людей до спільних заходів, воркшопів і благодійних проєктів. На регулярних воркшопах учасники можуть здобути нові знання, поспілкуватися та водночас зробити внесок у допомогу постраждалим від війни.
Фонд «Волонтерська спілка ПОРУЧ» працює на засадах єдності, доброти, підтримки та розвитку. Ми віримо, що кожен, хто постраждав від війни, заслуговує на допомогу та увагу. Разом із нашими волонтерами та партнерами ми будуємо міцну спільноту, де кожен може отримати допомогу та підтримку в найскладніший час.
Історія створення благодійного фонду «Волонтерська спілка ПОРУЧ»
Історія «Волонтерської спілки ПОРУЧ» почалася з подружжя Русани та Богдана, які родом з Авдіївки. Їхній перший досвід війни був ще у 2014 році, коли вони волонтерили у своєму рідному місті. Однак тоді вони навіть не підозрювали, що їхнє життя назавжди пов’яжеться з благодійністю. Богдан працював програмістом, а Русана — маркетологом. За рік до повномасштабного вторгнення вони переїхали до Києва, де будували плани на майбутнє.
24 лютого 2022 року, коли Росія розпочала повномасштабну агресію проти України, Русана та Богдан вирішили залишитися в Києві й допомагати іншим. Спочатку підтримували літніх людей поблизу свого дому, але зрозуміли, що власних сил і ресурсів недостатньо. Русана почала ділитися їхньою діяльністю в Instagram, і люди почали долучатися — хтось донатив, хтось ставав волонтером. Однокімнатна квартира перетворилася на імпровізований штаб і склад.
Гуманітарні місії
Після деокупації Київщини команда «ПОРУЧ» вирушила до Макарова та навколишніх сіл (Липівка, Калинівка, Андріївка), де було мало волонтерської допомоги. Так народився їхній перший проєкт — гуманітарні місії, що триває і сьогодні.
Пізніше з цього напряму розвинувся проєкт з відбудови житла. У 2022 році фонд допоміг відновити 11 пошкоджених будинків на Київщині. Як тільки з’явилася можливість, команда вирушила в гуманітарну місію на схід України, зосереджуючись на прифронтових селах і містечках.
Допомога ВПО в Києві
Оскільки засновники та більшість учасників фонду самі були вимушені покинути свої домівки, вони добре розуміли виклики, з якими стикаються переселенці. Починати нове життя в іншому місті, шукати роботу та задовольняти побутові потреби складно. Це стало поштовхом до запуску програми допомоги ВПО — від збору ковдр і посуду через Instagram до співпраці з ООН. У 2022 році фонд забезпечив побутовою допомогою 25 000 сімей.
Підтримка дітей
Спілка звернула увагу, що дітям-переселенцям бракує спілкування та стабільності. Так народився проєкт інтеграційного простору ПОРУЧ-SPACE, де діти можуть безкоштовно відвідувати гуртки з творчості та розвитку. Також там працюють психологи, які допомагають дітям і їхнім батькам. У 2022 році в активностях простору взяло участь понад 2 500 дітей. Крім того, фонд організовує дитячі фестивалі ПОРУЧ-ФЕСТ, поєднуючи розваги з психологічною підтримкою.
Благодійність як гарна звичка
У 2023 році фонд запустив проєкт з розвитку культури волонтерства та благодійності. Надихнувшись західними країнами, де благодійність і волонтерство є нормою, команда прагне поширювати цю культуру в Україні. Фонд організовує благодійні заходи, де збір коштів поєднується з цікавими подіями, щоб залучати якомога більше людей.
Завдяки всім цим ініціативам «Волонтерська спілка ПОРУЧ» стала організацією, яка допомагає не лише ВПО, але й розвиває культуру підтримки та солідарності в Україні.
Хронологія розвитку в 2022 році
Початок повномасштабного вторгнення Росії в Україну
Перший запит про допомогу літній людині в Києві, старт волонтерської діяльності
Долучився перший волонтер
Створено волонтерський штаб у квартирі засновників
Перше врятоване життя: допомога в евакуації вагітної жінки з Ірпеня
Перша трагічна втрата: не вдалося доставити ліки онкохворому чоловіку
Команда волонтерів зросла до 10 людей, впроваджено CRM-систему
Створено логотип і назву «Волонтерська спілка ПОРУЧ»
Отримано перший великий гуманітарний вантаж (1 тонна продуктів)
Кількість волонтерів зросла до 22, активна доставка гуманітарної допомоги по Києву
Перша стаття в ЗМІ про спілку, запуск CRM-системи для громадських організацій
Перша гуманітарна місія в Макарів
Офіційний старт проєкту «Гуманітарні місії»
Прийом перших запитів від переселенців, початок проєкту «Допомога ВПО»
Офіційна реєстрація благодійного фонду
Відкрито перший офіс
Перша гуманітарна місія в Авдіївку
Організація першого дитячого свята під час війни — ПОРУЧ-ФЕСТ
Започаткування проєкту ПОРУЧ-SPACE для дітей, створення дитячої кімнати для арт-терапії
Перше навчання від УВКБ ООН
Другий ПОРУЧ-ФЕСТ
Перший збір на відбудову будинків у Макарові (відновлено 11 будинків)
Початок проєкту «Тепла допомога» у співпраці з УВКБ ООН
Запуск дитячого центру ПОРУЧ-SPACE
Перша гуманітарна місія у деокупований Ямпіль
Видача «Теплої допомоги» під час блекаутів
Старт проєкту «Таємний Санта», вручення 500 подарунків дітям
Хронологія розвитку в 2023 році
Запуск пункту незламності «Незламні ПОРУЧ», придбання автомобіля T4
Візит Дара Хосровшахи (CEO Uber)
Переїзд у новий офіс для волонтерів та дитячих гуртків
Розвиток гуманітарних місій і дитячих гуртків
Розробка і розповсюдження ПОРУЧ-BAG
Запуск гуртків у коворкінгу «Гніздо» на лівому березі
Проведення першого дитячого табору ПОРУЧ-CAMP, ПОРУЧ-ФЕСТ
Організація допомоги після підриву Каховської ГЕС
Розвиток проєкту ПОРУЧ-SPACE, зустріч із Василем Байдаком і Анею Трінчер
Проведення фестивалю ПОРУЧ-ФЕСТ, запуск психологічної підтримки онлайн «Добре, що ти ПОРУЧ»
Найбільша видача «Теплої допомоги» — 5000 родин за місяць
Старт благодійної акції «Горнятко кави»
Облаштування 37 бомбосховищ у зоні бойових дій
Завершення проєкту «Тепла допомога», доставка 3000 подарунків дітям
Хронологія розвитку в 2024 році
Відкриття нового офісу для дитячого центру
Встановлення 100 автоматичних годівничок для тварин у зоні бойових дій
Початок ремонту бомбосховищ у межах проєкту SAFE-ПРОСТІР
Проведення фестивалів ПОРУЧ-ФЕСТ та розвиток безпечних дитячих просторів
Команда
Команда «Волонтерської спілки ПОРУЧ» — це група однодумців, об’єднаних спільною метою допомагати людям, які постраждали від війни. 70% наших волонтерів — це внутрішньо переміщені особи, які самі були змушені покинути свої домівки через бойові дії. Тому ми добре розуміємо потреби переселенців і тих, хто залишається в зонах конфлікту, і прагнемо допомагати кожному, хто опинився в складній ситуації.
Наша команда — це не просто люди, які працюють над благодійними проєктами, а спільнота, де кожен свій серед своїх і може реалізувати свої ідеї. Кожен волонтер вносить свій унікальний досвід і бачення у проєкти, що робить нашу роботу ефективною та різноманітною.
Ми поділяємо спільні цінності: прозорості, єдності, доброти та підтримки. Наша команда працює над тим, щоб бути поруч із тими, хто потребує цього найбільше. Ми допомагаємо не тільки у короткострокових кризових ситуаціях, але й надаємо довготривалу підтримку, сприяючи інтеграції, адаптації та соціалізації внутрішньо переміщених осіб.
Наша місія — не тільки допомогти зараз, але й створити стійку культуру благодійності та взаємопідтримки в Україні. Кожен з нас розуміє, що після Перемоги наша робота не закінчиться, бо країна потребуватиме відбудови. Тому ми продовжуємо працювати, щодня підтримуючи одне одного і кожного, хто опинився в складних обставинах через війну.
«ПОРУЧ» — це місце, де люди можуть не тільки отримати допомогу, а й стати частиною команди, знайти нових друзів, колег і навіть свою нову родину в новому місті.
Цінності
- Прозорість
- Єдність
- Розвиток
- Підтримка
- Доброта
Місія
Бути поруч для кожного, хто зіткнувся з викликами війни
Мрія
Створити міцну спільноту, надаючи доступ до базових потреб, освіти, охорони здоровʼя. Допомагати пережити наслідки війни